Kontakta oss

Vi arbetar på Nova, här nedan följer våra kontaktuppgifter.

Bengt hösten 2013

Bengt Karlsson

Rektor
Telefon: 0491-76 42 91
bengt.karlsson@oskarshamn.se

- Ansvarig för verksamheten

Katharina hösten 2013

Katharina Hultgren

Verksamhetsledare Atrinova
Telefon: 0491-76 42 93
katharina.hultgren@atrinova.se

Gabriella hösten 2013

Gabriella Johansson

Administratör/Kommunikatör Atrinova
Telefon: 0491 - 167 00
Mobil: 072 - 733 74 30
gabriella.johansson@atrinova.se

Eva LP hösten 2013

Eva Lindberg Petersson

Verksamhetsledare Utbildning
Telefon: 0491 - 76 42 94
eva.lindberg.petersson@oskarshamn.se

- Ansvarar för Novas utbildningar

85 104x156

Linnéa Nyquist

Handläggare Utbildning
Telefon: 0491 - 882 75
linnea.nyquist@oskarshamn.se- Handlägger Yrkeshögskole-


utbildning, Uppdragsutbildning och Fristående kurser

Eva N hösten 2013

Eva Nordlander

Handläggare Utbildning
Telefon: 0491 - 882 77  
eva.nordlander@oskarshamn.se


- Handlägger Yrkeshögskole-utbildning, Högskoleprogram och Uppdragsutbildning

caroline victorsson

Caroline Oscarsson

Handläggare Utbildning
Telefon: 0491 - 76 42 95
caroline.oscarsson@oskarshamn.se

- Handlägger Yrkeshögskole-utbildning, Uppdragsutbildning och Nova FoU

Marcus hösten 2013

Dr. Marcus Laaksoharju

Verksamhetsledare Nova FoU
Telefon: 070 - 593 68 39
marcus.laaksoharju@gmail.com

emelie till nyhetsbrev

Emelie König

Administratör
Telefon: 0491 - 76 42 97
emelie.konig@oskarshamn.se

- Administration kopplad till Forskning och Utvecklingsområdet

Anna hösten 2013

Anna Rockström

Koordinator
Telefon: 0491 - 882 78
anna.rockstrom@oskarshamn.se

Kicki hösten 2013

Christine Ström

Kommunikationskoordinator
Telefon: 0491 - 76 42 90
christine.strom@oskarshamn.se

- Ansvarar för Novas kommunikation och teknik

silhouette-28865_1280

Alexandra Flöner Tegnemo

Börjar arbeta hos oss den
1 september 2017 som strateg



- Biträder rektor i Nova-övergripande frågor

Eva H hösten 2013

Eva Hjälmered

Projektsamordnare
Telefon: 0491 - 76 42 92
eva.hjalmered@oskarshamn.se

- EU-frågor för kommunens förvaltningar och bolag

Jan-Eric hösten 2013

Jan-Eric Svensson

Senior Advisor
Telefon: 070 - 645 35 21
jan-eric.svensson@atrinova.se